Waikiki Market
    Waikiki Market

About Waikiki Market

Our newly re-imagined market celebrates and honors Hawaii’s diverse food culture with a wide array of locally-inspired prepared food options along with meat, seafood, deli, produce and traditional grocery items.

  • Hours and Location
  •  
  • Hours of operation: 7 days a week, 6am to 10pm
  • Phone Number: (808) 923-2022 
  •  
  • Where to find us: 2380 Kuhio Avenue, 2nd Floor, Honolulu, HI 96815
  • At the corner of Kuhio Ave. and Kanekapolei St., across the International Market Place parking entrance.

    Validated parking available. $4 for 2 hours in the Lilia Waikiki parking garage on Walina Street

Free delivery on first order!

Customer Favorites

    Asparagus, 1 Pound, $6.99 avg/ea

    Approx. 1 lb per bunch

    Asparagus, 1 Pound
    Weekly Special
    Asparagus, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $6.99 avg/ea was $7.99 avg/ea$6.99/lb

    Yoplait Original Yogurt, Peach , 6 Ounce, $1.25

    <ul> <li>Made with Real Fruit</li> <li>99% Fat Free</li> </ul>

    Yoplait Original Yogurt, Peach , 6 Ounce
    Weekly Special
    Yoplait Original Yogurt, Peach , 6 OunceOpen product description
    $1.25 was $1.49$0.21/oz

    Green Grapes, Seedless, 2 Pound, $10.38 avg/ea

    Approx. 2 lb per bag

    Green Grapes, Seedless, 2 Pound
    Weekly Special
    Green Grapes, Seedless, 2 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $10.38 avg/ea was $10.98 avg/ea$5.19/lb

    Cara Cara Orange, 0.5 Pound, $1.50 avg/ea

    <ul> <li>Also known as Red Navel Orange</li> <li>Average 0.5 lb.</li> </ul>

    Cara Cara Orange, 0.5 Pound
    Weekly Special
    Cara Cara Orange, 0.5 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $1.50 avg/ea was $1.65 avg/ea$2.99/lb

    Campbell's Chicken Noodle Soup, 10.75 Ounce, $2.99

    Campbell's Condensed Soup, Chicken Noodle

    Campbell's Chicken Noodle Soup, 10.75 Ounce
    Weekly Special
    Campbell's Chicken Noodle Soup, 10.75 OunceOpen product description
    $2.99 was $3.79$0.28/oz

    Daisy Pure & Natural Sour Cream, 16 Ounce, $4.39

    <ul> <li>Pure & Natural</li> <li>No artificial additives or preservatives</li> <li>No rBST *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treaded cows and non-rBST-treated cows.</li> <li>Grade A</li> <li>Kosher</li> </ul>

    Daisy Pure & Natural Sour Cream, 16 Ounce
    Weekly Special
    Daisy Pure & Natural Sour Cream, 16 OunceOpen product description
    $4.39 was $4.59$0.27/oz

    Honeycrisp Apple, 0.5 Pound, $2.40 avg/ea

    Approx. 0.5 lb per apple

    Honeycrisp Apple, 0.5 Pound
    Weekly Special
    Honeycrisp Apple, 0.5 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $2.40 avg/ea was $2.95 avg/ea$4.79/lb

    Hearth & Harvest 100% Whole Wheat Bread, 22 Ounce, $5.39

    <ul> <li>Hearth & Harvest 100% whole wheat bread with more than 12% daily fiber.</li> <li>Wonderful tasting wheat bread that the whole family will love. </li> <li>Per serving is 1 slice 60 calories each.</li> </ul>

    Hearth & Harvest 100% Whole Wheat Bread, 22 Ounce
    Weekly Special
    Hearth & Harvest 100% Whole Wheat Bread, 22 OunceOpen product description
    $5.39 was $6.49$0.25/oz

    Hass Avocado, 1 Each, $3.39

    Hass Avocado, 1 Each
    Weekly Special
    Hass Avocado, 1 EachOpen product description
    $3.39 was $3.89

    Lobster Tail, 1 Each, $12.99

    Lobster Tail, 1 Each
    Weekly Special
    Lobster Tail, 1 EachOpen product description
    $12.99 was $14.99

    Crystal Geyser Alpine Spring Water, 50.7 Ounce, $1.89

    Bottled at the Spring

    Crystal Geyser Alpine Spring Water, 50.7 Ounce
    Weekly Special
    Crystal Geyser Alpine Spring Water, 50.7 OunceOpen product description
    $1.89 was $2.39$0.04/oz

    Aquafina Purified Water, 405.6 Ounce, $11.49

    <ul> <li>Pure water, perfect taste.</li> <li>Purified through a rigorous, seven-step process called HydRO-7.</li> <li>Aquafina originates from public water sources and then purified.</li> <li>Fresh and pure, Aquafina is the perfect companion for happy bodies very where.</li> </ul>

    Aquafina Purified Water, 405.6 Ounce
    Weekly Special
    Aquafina Purified Water, 405.6 OunceOpen product description
    $11.49 was $12.49$0.03/oz

    House Foods Tofu, Firm, 14 Ounce, $3.79

    <ul> <li>Premium Soft Tofu.</li> <li>Pasteurized with Double Cooling System for Premium quality.</li> <li>Made with US Soybean.</li> <li>Non GMO verified. Certified gluten-free. Non GMO Project verified. </li> <li>Certified Gluten Free.</li> <li>How firm is Soft? 4.</li> <li>Delicious in Salads, dressings, and smoothies.</li> <li>Perishable, Keep Refrigerated.</li> <li>No Preservatives.</li> <li>Store in Water.</li> <li>Serving size 3 oz.</li> <li>70 Calories per Serving.</li> </ul>

    House Foods Tofu, Firm, 14 Ounce
    House Foods Tofu, Firm, 14 OunceOpen product description
    $3.79$0.27/oz

    Rainbow Papaya, 1.5 Pound, $3.44 avg/ea

    Rainbow Papaya, 1.5 Pound
    Weekly Special
    Rainbow Papaya, 1.5 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $3.44 avg/ea was $4.94 avg/ea$2.29/lb

    Swanson Natural Chicken Broth, 33% Less Sodium, 14.5 Ounce, $2.59

    Swanson® Natural Goodness™ Chicken Broth is packed with the perfectly balanced flavors of farm-raised chicken, vegetables picked at peak freshness and high-quality seasonings with 1/3 less sodium than our regular broth.* Get passionate in the kitchen with our 100% natural product and create sensational chicken soup and other great recipes by keeping our trustworthy broth on hand. For recipe ideas, visit SwansonBroth.com. *Regular Swanson® Chicken Broth contains 860 mg of sodium per serving.This product contains 570 mg of sodium per serving. Swanson® is made from simple, high-quality ingredients you can recognize. Our chicken is sourced from farms we trust, and we select the finest vegetables and spices, picked at the peak of freshness. It starts with real chicken and bones, then we cook our broths and stocks to perfection to deliver a unique balance of flavor. Use Swanson Broth to add flavor to soups, rice, potatoes, vegetables and stuffing. Or moisten leftovers before reheating.

    Swanson Natural Chicken Broth, 33% Less Sodium, 14.5 Ounce
    Weekly Special
    Swanson Natural Chicken Broth, 33% Less Sodium, 14.5 OunceOpen product description
    $2.59 was $3.19$0.18/oz

    Sun Noodle Chow Fun, 6 Ounce, $1.59

    <ul> <li>Freshly made in Hawaii</li> <li>Oriental Style Noodles</li> <li>Fully cooked</li> <li>1 Serving</li> <li>Keep Refrigerated</li> </ul>

    Sun Noodle Chow Fun, 6 Ounce
    Weekly Special
    Sun Noodle Chow Fun, 6 OunceOpen product description
    $1.59 was $2.49$0.27/oz

    Oroweat Bread, 100% Whole Wheat , 24 Ounce, $8.19

    <ul> <li>Whole Grains</li> <li>No Artificial Preservatives</li> <li>No Artificial Colors or Flavors</li> <li>42 g Whole Grains per 2 Slices</li> <li>Simple Ingredients</li> </ul>

    Oroweat Bread, 100% Whole Wheat , 24 Ounce
    Weekly Special
    Oroweat Bread, 100% Whole Wheat , 24 OunceOpen product description
    $8.19 was $10.39$0.34/oz

    Van Camp's Dark Red Kidney Beans, 15 Ounce, $2.29

    Satisfying Families since 1861

    Van Camp's Dark Red Kidney Beans, 15 Ounce
    Weekly Special
    Van Camp's Dark Red Kidney Beans, 15 OunceOpen product description
    $2.29 was $2.59$0.15/oz

    King's Hawaiian Sweet Rolls, 12 Ounce, $7.29

    <ul> <li>Bag contains 12 sweet dinner rolls</li> <li>Original Hawaiian Recipe</li> <li>No High Fructose Corn Syrup</li> <li>No Artificial Dyes</li> <li>No Trans Fat</li> </ul>

    King's Hawaiian Sweet Rolls, 12 Ounce
    Weekly Special
    King's Hawaiian Sweet Rolls, 12 OunceOpen product description
    $7.29 was $8.69$0.61/oz

    Maika`i 72% Dark Chocolate Bar, 3 Ounce, $3.00

    Original

    Maika`i 72% Dark Chocolate Bar, 3 Ounce
    Weekly Special
    Maika`i 72% Dark Chocolate Bar, 3 OunceOpen product description
    $3.00 was $3.99$1.00/oz

    Sonoma Cutrer Chardonnay, 750 Millilitre, $40.99

    Sonoma Cutrer Chardonnay, 750 Millilitre
    Sonoma Cutrer Chardonnay, 750 MillilitreOpen product description
    $40.99$0.05/ml

    Strawberries, 16 Ounce, $7.79

    Strawberries, 16 Ounce
    Weekly Special
    Strawberries, 16 OunceOpen product description
    $7.79 was $7.99$0.49/oz

    Yukon Gold Potatoes, 0.4 Pound, $1.04 avg/ea

    Approx. 0.5 lb per potato

    Yukon Gold Potatoes, 0.4 Pound
    Weekly Special
    Yukon Gold Potatoes, 0.4 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $1.04 avg/ea was $1.44 avg/ea$2.59/lb

    Maika`i Dried Mandarin Slices, 6 Ounce, $7.69

    Dried Mandarin Orange Wedges – This fan favorite snack was made just for Maika`i so each bite is soft and juicy. We partnered with our vendor to dry this all-time favorite for the perfect chew and to maintain their Mandarin Orange segment shape. We added just a kiss of sugar and sulfates to preserve their pretty orange color to create the PERFECT sweet, chewy treat. Trust me, you can’t eat just one! Our Maika`i dried fruit snacks are the perfect travel snack, light in your carry on, and will remain chewy in our re-sealable pouches. Toss a bag into your backpack or beach bag, for a sweet, fruit treat when hiking or at the beach. Light and easy to carry, no refrigeration required. Mix and match with our assorted Maika’i Nuts to create your own customized trail mix with nothing but your favorites!

    Maika`i Dried Mandarin Slices, 6 Ounce
    Maika`i Dried Mandarin Slices, 6 OunceOpen product description
    $7.69$1.28/oz

    Del Monte Whole Kernel Corn, No Salt, 15.25 Ounce, $3.00

    <ul> <li>Del Monte Whole Kernel Corn, No Salt</li> <li>Made with Fresh Cut Golden Sweet Corn</li> </ul>

    Del Monte Whole Kernel Corn, No Salt, 15.25 Ounce
    Weekly Special
    Del Monte Whole Kernel Corn, No Salt, 15.25 OunceOpen product description
    $3.00 was $3.49$0.20/oz

    Coca Cola Minis, Cans (Pack of 10), 75 Ounce, $8.69

    <ul> <li>This sparkling beverage is best enjoyed ice-cold for maximum refreshment</li> <li>10 cans of Coca-Cola Original Taste—the refreshing, crisp taste you know and love</li> <li>Great taste since 1886</li> <li>7.5 fluid ounces in each can</li> <li>21 mg of caffeine in each 7.5 oz serving</li> </ul>

    Coca Cola Minis, Cans (Pack of 10), 75 Ounce
    Weekly Special
    Coca Cola Minis, Cans (Pack of 10), 75 OunceOpen product description
    $8.69 was $9.69$0.12/oz

    Russet Potatoes, 5 Pound, $6.29

    Russet Potatoes, 5 Pound
    Weekly Special
    Russet Potatoes, 5 PoundOpen product description
    $6.29 was $6.99$1.26/lb

    Best Foods Mayonnaise, 8 Ounce, $3.99

    <ul> <li>Enjoy the delicious creamy taste of Best Foods Real Mayonnaise</li> <li>Made with real simple ingredients, like cage-free eggs, oil, and vinegar</li> <li>The ideal condiment for spreading on sandwiches and wraps, grilling juicy burgers, mixing creamy dips, and preparing fresh salads</li> <li>Use Best Foods as an ingredient to transform your barbecues and everyday chicken dinners into juicier, more delicious meals</li> <li>Rich in Omega 3-ALA (contains 650mg ALA per serving, which is 40% of the 1.6g Daily Value of ALA)</li> <li>Gluten Free and Kosher</li> </ul>

    Best Foods Mayonnaise, 8 Ounce
    Weekly Special
    Best Foods Mayonnaise, 8 OunceOpen product description
    $3.99 was $4.79$0.50/oz

    Sunhearth Whole Milk, 64 Ounce, $4.99

    Sunhearth Whole Milk, 64 Ounce
    Weekly Special
    Sunhearth Whole Milk, 64 OunceOpen product description
    $4.99 was $5.49$0.08/oz

    Yellow Sweet Onion, 0.6 Pound, $1.55 avg/ea

    Approx. 0.6 lb per onion

    Yellow Sweet Onion, 0.6 Pound
    Weekly Special
    Yellow Sweet Onion, 0.6 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $1.55 avg/ea was $2.15 avg/ea$2.59/lb

    Tomatoes, Local , 0.25 Pound, $1.05 avg/ea

    Approx. 0.5 lb per tomato

    Tomatoes, Local , 0.25 Pound
    Weekly Special
    Tomatoes, Local , 0.25 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $1.05 avg/ea was $1.10 avg/ea$4.19/lb

    Garden Cup, Local, 7 Ounce, $4.99

    Garden Cup, Local, 7 Ounce
    Weekly Special
    Garden Cup, Local, 7 OunceOpen product description
    $4.99 was $5.49$0.71/oz

    Challenge Butter, Salted , 16 Ounce, $8.49

    <ul> <li>Made with Milk from cows not treated with rBST</li> <li>First Quality</li> <li>Grade AA</li> <li>Perishable, Keep refrigerated</li> <li>A Tradition of Quality</li> <li>Churned daily from pasteurized sweet cream</li> </ul>

    Challenge Butter, Salted , 16 Ounce
    Weekly Special
    Challenge Butter, Salted , 16 OunceOpen product description
    $8.49 was $9.99$0.53/oz

    Darigold 2% Reduced Fat Milk, 32 Ounce, $5.39

    <ul> <li>With Vitamins A&D</li> <li>37% Less Fat than Whole Milk</li> <li>Ultra-Pasteurized</li> <li>Farmer<li>owned Company</li> <li>rbST Free milk</li> </ul>

    Darigold 2% Reduced Fat Milk, 32 Ounce
    Weekly Special
    Darigold 2% Reduced Fat Milk, 32 OunceOpen product description
    $5.39 was $5.99$0.17/oz

    Menehune Purified Water, 1 Gallon, $3.29

    Menehune Purified Water, 1 Gallon
    Weekly Special
    Menehune Purified Water, 1 GallonOpen product description
    $3.29 was $5.29$3.29/gal

    Diet Pepsi, Bottles (Pack of 6), 144 Ounce, $8.29

    <ul> <li>Cola</li> <li>24 Fluid Ounce</li> </ul>

    Diet Pepsi, Bottles (Pack of 6), 144 Ounce
    Weekly Special
    Diet Pepsi, Bottles (Pack of 6), 144 OunceOpen product description
    $8.29 was $9.29$0.06/oz

    Certified Angus Beef USDA Choice Stew Meat, 1 Pound, $10.49 avg/ea

    <ul> <li>Boneless</li> <li>Average 1 lb.</li>

    Certified Angus Beef USDA Choice Stew Meat, 1 Pound
    Certified Angus Beef USDA Choice Stew Meat, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $10.49 avg/ea$10.49/lb

    Coral Chunk Light Tuna in Water, 5 Ounce, $1.69

    <ul> <li>Premium Tuna</li> <li>Chunk Light Tuna in Water</li> </ul>

    Coral Chunk Light Tuna in Water, 5 Ounce
    Weekly Special
    Coral Chunk Light Tuna in Water, 5 OunceOpen product description
    $1.69 was $1.99$0.34/oz

    Cilantro, 1 Each, $2.29

    <ul> <li>Also known as Chinese Parsley</li> <li>Average 0.40 oz./li> </ul>

    Cilantro, 1 Each
    Weekly Special
    Cilantro, 1 EachOpen product description
    $2.29 was $3.29

    Peace Tea, Tea & Lemonade, Caddy Shack, 23 Ounce, $2.59

    Peace Tea, Tea & Lemonade, Caddy Shack, 23 Ounce
    Weekly Special
    Peace Tea, Tea & Lemonade, Caddy Shack, 23 OunceOpen product description
    $2.59 was $2.89$0.11/oz

    Fresh Yellow Corn Tortilla Chips, 16 Ounce, $7.69

    Fresh Yellow Corn Tortilla Chips, 16 Ounce
    Weekly Special
    Fresh Yellow Corn Tortilla Chips, 16 OunceOpen product description
    $7.69 was $8.29$0.48/oz

    Kendall Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 Millilitre, $14.99

    Kendell Jackson Vintner's Reserve California Chardonnay

    Kendall Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 Millilitre
    Weekly Special
    Kendall Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 MillilitreOpen product description
    $14.99 was $19.49$0.02/ml

    Asparagus, 1 Pound, $6.99 avg/ea

    Approx. 1 lb per bunch

    Asparagus, 1 Pound
    Weekly Special
    Asparagus, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $6.99 avg/ea was $7.99 avg/ea$6.99/lb
Eat With Us
Takeout

Freshly Prepared Food

Hawaii’s unique food culture and history is shared at four prepared food venues, Poke, Local Plates, Rice and the Bake Shop.

 

Freshly Prepared Food Selections

    Furikake Onigiri, 4 Ounce, $2.19

    Furikake Onigiri, 4 Ounce
    Furikake Onigiri, 4 OunceOpen product description
    $2.19$0.55/oz

    Chow Mein Noodles, 3.5 Ounce, $5.99

    Chow Mein Noodles, 3.5 Ounce
    Chow Mein Noodles, 3.5 OunceOpen product description
    $5.99$1.71/oz

    Chow Fun Noodles, 3.5 Ounce, $5.99

    Chow Fun Noodles, 3.5 Ounce
    Chow Fun Noodles, 3.5 OunceOpen product description
    $5.99$1.71/oz

    Fresh Shoyu Ahi Poke, 1 Pound, $27.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Fresh Shoyu Ahi Poke, 1 Pound
    Fresh Shoyu Ahi Poke, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $27.99/lb$27.99/lb

    Musubi Pack - Ebi Fry, 1 Each, $6.99

    Musubi Pack - Ebi Fry, 1 Each
    Musubi Pack - Ebi Fry, 1 EachOpen product description
    $6.99

    Bowl - Seoul Style, 1 Each, $10.99

    Bulgogi beef, kim chee, bean sprouts, carrot, awesaam sauce, fried egg, green onion, seasame seeds.

    Bowl - Seoul Style, 1 Each
    Bowl - Seoul Style, 1 EachOpen product description
    $10.99

    Shrimp Kim Chee Poke, 1 Pound, $13.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Shrimp Kim Chee Poke, 1 Pound
    Shrimp Kim Chee Poke, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $13.99/lb$13.99/lb

    Flatbread - Farm To Pizza, 1 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Farm To Pizza, 1 Each
    Flatbread - Farm To Pizza, 1 EachOpen product description
    $5.99

    Flatbread - Margherita, 20 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Margherita, 20 Each
    Flatbread - Margherita, 20 EachOpen product description
    $5.99$0.30 each

    Flatbread - Hawaiian Meat Lovers, 1 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Hawaiian Meat Lovers, 1 Each
    Flatbread - Hawaiian Meat Lovers, 1 EachOpen product description
    $5.99

    Char Siu Pork, 1 Ounce, $6.99

    Char Siu Pork, 1 Ounce
    Char Siu Pork, 1 OunceOpen product description
    $6.99$6.99/oz

    Hawaiian Style Imitation Crab Poke, 1 Pound, $7.29/lb

    Hawaiian Style Imitation Crab Poke, 1 Pound
    Hawaiian Style Imitation Crab Poke, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $7.29/lb$7.29/lb

    Baby Cooked Scallops Poke, 1 Pound, $17.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Baby Cooked Scallops Poke, 1 Pound
    Baby Cooked Scallops Poke, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $17.99/lb$17.99/lb

    Spam, Egg Musubi, 4 Ounce, $3.49

    Spam, Egg Musubi, 4 Ounce
    Spam, Egg Musubi, 4 OunceOpen product description
    $3.49$0.87/oz

    Seaweed Salad, 1 Pound, $9.99/lb

    Pre Frozen. Contains Egg, Nuts, Wheat and Soy.

    Seaweed Salad, 1 Pound
    Seaweed Salad, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $9.99/lb$9.99/lb

    Portuguese Sausage, Egg, and Avocado Musubi, 4 Ounce, $3.99

    Portuguese Sausage, Egg, and Avocado Musubi, 4 Ounce
    Portuguese Sausage, Egg, and Avocado Musubi, 4 OunceOpen product description
    $3.99$1.00/oz

    Flatbread - Huli Huli Chicken, 1 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Huli Huli Chicken, 1 Each
    Flatbread - Huli Huli Chicken, 1 EachOpen product description
    $5.99

    Musubi, Portuguese Sausage and Egg, 1 Ounce, $3.49

    Musubi, Portuguese Sausage and Egg, 1 Ounce
    Musubi, Portuguese Sausage and Egg, 1 OunceOpen product description
    $3.49$3.49/oz

    Flatbread - Hapa, 1 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Hapa, 1 Each
    Flatbread - Hapa, 1 EachOpen product description
    $5.99

    Spam, Egg, Avocado Musubi, 4 Ounce, $3.99

    Spam, Egg, Avocado Musubi, 4 Ounce
    Spam, Egg, Avocado Musubi, 4 OunceOpen product description
    $3.99$1.00/oz

    Konbu Onigiri, 4 Ounce, $2.49

    Konbu Onigiri, 4 Ounce
    Konbu Onigiri, 4 OunceOpen product description
    $2.49$0.62/oz

    Ahi Poke, Fresh Spicy Ahi, 1 Pound, $27.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Ahi Poke, Fresh Spicy Ahi, 1 Pound
    Ahi Poke, Fresh Spicy Ahi, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $27.99/lb$27.99/lb

    Bowl - Local Kine, 1 Each, $10.99

    Spam, Portuguese sausage, egg, carrot, sweet onion, peas, secret sauce, green onion, furikake.

    Bowl - Local Kine, 1 Each
    Bowl - Local Kine, 1 EachOpen product description
    $10.99

    Salmon Wakame Onigiri, 7 Ounce, $2.49

    Salmon Wakame Onigiri, 7 Ounce
    Salmon Wakame Onigiri, 7 OunceOpen product description
    $2.49$0.36/oz

    Musubi Pack - Mandoo, 1 Each, $6.99

    Musubi Pack - Mandoo, 1 Each
    Musubi Pack - Mandoo, 1 EachOpen product description
    $6.99

    Spicy Shrimp Tempura Musubi, 4 Ounce, $3.49

    Spicy Shrimp Tempura Musubi, 4 Ounce
    Spicy Shrimp Tempura Musubi, 4 OunceOpen product description
    $3.49$0.87/oz

    Musubi Pack - Roast Pork, 1 Each, $7.79

    Musubi Pack - Roast Pork, 1 Each
    Musubi Pack - Roast Pork, 1 EachOpen product description
    $7.79

    Fresh Hawaiian Style Ahi Poke, 1 Pound, $27.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Fresh Hawaiian Style Ahi Poke, 1 Pound
    Fresh Hawaiian Style Ahi Poke, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $27.99/lb$27.99/lb

    Musubi Pack - Karaage Chicken, 7 Each, $6.99

    Musubi Pack - Karaage Chicken, 7 Each
    Musubi Pack - Karaage Chicken, 7 EachOpen product description
    $6.99$1.00 each

    Bowl - Chinatown, 1 Each, $10.99

    Char siu pork, edamame, chinatown greens, bean sprouts, cilantro, ginger scallion sauce.

    Bowl - Chinatown, 1 Each
    Bowl - Chinatown, 1 EachOpen product description
    $10.99

    Furikake Onigiri, 4 Ounce, $2.19

    Furikake Onigiri, 4 Ounce
    Furikake Onigiri, 4 OunceOpen product description
    $2.19$0.55/oz

PIKO KITCHEN + BAR

Come for pau hana and enjoy familiar Hawaii-style comfort food, drinks, flavors, and service filled with aloha – inside, outside, or at our bar.  

 

‘OLILI WAIKIKI

Located inside Waikiki Market, ʻOlili serves contemporary cuisine rooted in the traditions and tastes of Hawaii that we know and love.

Departments

Fruit & Vegetables

Liquor & Spirits

Meat & Seafood