Waikiki Market
    Waikiki Market

About Waikiki Market

Our newly re-imagined market celebrates and honors Hawaii’s diverse food culture with a wide array of locally-inspired prepared food options along with meat, seafood, deli, produce and traditional grocery items.

  • Hours and Location
  •  
  • Hours of operation: 7 days a week, 6am to 10pm
  • Phone Number: (808) 923-2022 
  •  
  • Where to find us: 2380 Kuhio Avenue, 2nd Floor, Honolulu, HI 96815
  • At the corner of Kuhio Ave. and Kanekapolei St., across the International Market Place parking entrance.

    Validated parking available. $4 for 2 hours in the Lilia Waikiki parking garage on Walina Street

Free delivery on first order!

Customer Favorites

    Maika`i Original Roasted Seaweed, 3 Each, $1.99

    Organic Roasted Seaweed - We dry and roast sheets of seaweed – also known in Asia as nori – in sesame oil and salt to create our Maika’i Roasted Seaweed Snacks. We are proud that our Organic Roasted Seaweed is Non-GMO, Kosher, with no MSG, no trans fats, no cholesterol, and no artificial flavors or sweeteners.

    Maika`i Original Roasted Seaweed, 3 Each
    Weekly Special
    Maika`i Original Roasted Seaweed, 3 EachOpen product description
    $1.99 was $2.49$0.66 each

    Pepsi, Cans (Pack of 12), 144 Ounce, $9.49

    <ul> <li>Live for now</li> <li>The bold, refreshing, robust cola</li> <li>Includes 12 cans</li> </ul>

    Pepsi, Cans (Pack of 12), 144 Ounce
    Weekly Special
    Pepsi, Cans (Pack of 12), 144 OunceOpen product description
    $9.49 was $10.89$0.07/oz

    LaCroix Lemon Sparkling Water, Cans (Pack of 8), 96 Ounce, $6.49

    Natural lemon flavored sparkling water. Calorie free. Sweetener free. Sodium free. Consumer Information: Call 1-800-834-9980. www.lacroixwater.com. 100% recyclable. All natural. Made in the USA.

    LaCroix Lemon Sparkling Water, Cans (Pack of 8), 96 Ounce
    Weekly Special
    LaCroix Lemon Sparkling Water, Cans (Pack of 8), 96 OunceOpen product description
    $6.49 was $7.49$0.07/oz

    Maika`i Firm Tofu, 16 Ounce, $3.29

    Maika`i Firm Tofu, 16 Ounce
    Weekly Special
    Maika`i Firm Tofu, 16 OunceOpen product description
    $3.29 was $3.59$0.21/oz

    Chobani Greek Non-Fat Yogurt, Peach , 5.3 Ounce, $2.29

    <ul> <li>Peach on the bottom</li> <li>Only made from Natural Ingredients</li> <li>No GMO Ingredients</li> <li>0% milk fat</li> <li>No fake fruit</li> <li>No artificial flavors</li> <li>No artificial sweeteners</li> <li>No preservatives</li> <li>No Gluten </li> <li>No rBST</li> <li>Billions of Probiotics</li> <li>9 Essential Amino Acids</li> <li>Grade A</li> <li>Keep Refrigerated</li> </ul>

    Chobani Greek Non-Fat Yogurt, Peach , 5.3 Ounce
    Weekly Special
    Chobani Greek Non-Fat Yogurt, Peach , 5.3 OunceOpen product description
    $2.29 was $2.89$0.43/oz

    S&B Golden Mild Curry Sauce Mix, 3.2 Ounce, $4.79

    No meat contained. S&B Foods Inc. manufactured Japan's first curry powder in 1923, which was the masterpiece and has long been a Japanese favorite. S&B Oriental Curry Powder is specially formulated using S&B's tradition and expertise in spices. It is the centerpiece of the flavor of S&B Golden Curry. Japanese food quality. www.sbfoods-worldwide.com. Product of Japan.

    S&B Golden Mild Curry Sauce Mix, 3.2 Ounce
    Weekly Special
    S&B Golden Mild Curry Sauce Mix, 3.2 OunceOpen product description
    $4.79 was $5.59$1.50/oz

    Sunhearth 2% Milk, 1 Gallon, $8.19

    <ul> <li>Serving Size 1 Cup</li> <li>140 Calories Per Serving</li> <li>High Protein</li> </ul>

    Sunhearth 2% Milk, 1 Gallon
    Weekly Special
    Sunhearth 2% Milk, 1 GallonOpen product description
    $8.19 was $8.99$8.19/gal

    Hillshire Farm Lit'l Smokies Smoked Sausage, 14 Ounce, $6.29

    <ul> <li>One 14 oz. package of Hillshire Farm Lit’l Smokies Smoked Sausage</li> <li>Made with quality cuts of meat and smoked to perfection</li> <li>Fully cooked and ready in minutes</li> <li>Perfect for parties and snacking</li> <li>Fun, crowd-pleasing snack the whole family will enjoy</li> <li>Simply prepare using stove top, microwave or oven</li> </ul>

    Hillshire Farm Lit'l Smokies Smoked Sausage, 14 Ounce
    Weekly Special
    Hillshire Farm Lit'l Smokies Smoked Sausage, 14 OunceOpen product description
    $6.29 was $8.19$0.45/oz

    Apple Bananas, Bunch, 1.5 Pound, $3.74 avg/ea

    <br>One bunch contains approximately 5-7 bananas. Please let us know how ripe you would like in the checkout page. </br> <br> Ripeness Options: <ul> <li>Green</li> <li>Green - trace of yellow</li> <li>More green than yellow</li> <li>More yellow than green</li> <li>Green tip</li> <li>All Yellow</li> </ul> </br>

    Apple Bananas, Bunch, 1.5 Pound
    Weekly Special
    Apple Bananas, Bunch, 1.5 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $3.74 avg/ea was $4.34 avg/ea$2.49/lb

    Yellow Sweet Onion, 0.6 Pound, $1.55 avg/ea

    Approx. 0.6 lb per onion

    Yellow Sweet Onion, 0.6 Pound
    Weekly Special
    Yellow Sweet Onion, 0.6 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $1.55 avg/ea was $2.15 avg/ea$2.59/lb

    Best Food Real Mayonnaise, 30 Ounce, $9.49

    <ul> <li>Made with Cage Free Eggs</li> <li>Per 1 Tablespoon serving: 90 Calories, 1.5 g Saturated Fats, 95 mg Sodium, 0 g Total Sugar</li> </ul>

    Best Food Real Mayonnaise, 30 Ounce
    Weekly Special
    Best Food Real Mayonnaise, 30 OunceOpen product description
    $9.49 was $10.59$0.32/oz

    Clorox Bleach, Regular, 43 Fluid ounce, $7.99

    Clorox Bleach, Regular, 43 Fluid ounce
    Weekly Special
    Clorox Bleach, Regular, 43 Fluid ounceOpen product description
    $7.99 was $9.79$0.19/fl oz

    Jimmy Dean Premium Applewood Smoked Bacon, 12 Ounce, $7.49

    <ul> <li>Jimmy Dean Premium Applewood Smoked Bacon</li> <li>1-12 oz. package of Applewood Smoked Bacon</li> <li>Gluten-free</li> <li>Great tasting bacon with the consistent quality that you have come to expect from Jimmy Dean</li> <li>Thicker cut to deliver a bold but balanced flavor</li> <li>8 grams of protein per serving</li> <li>Can be cooked in a conventional oven, microwave, or on the stove</li> </ul>

    Jimmy Dean Premium Applewood Smoked Bacon, 12 Ounce
    Weekly Special
    Jimmy Dean Premium Applewood Smoked Bacon, 12 OunceOpen product description
    $7.49 was $7.99$0.62/oz

    Daisy Cottage Cheese, 24 Ounce, $6.29

    <ul> <li>Discover why Daisy is America's #1 Cottage Cheese (America’s #1 claim based on IRI Volume 52 week ending August 9, 2020)</li> <li> Fresh, Rich & Creamy Taste – pairs perfectly with your favorite foods</li> <li> Cottage Cheese the way it should be, with only 3 Ingredients: Cultured Skim Milk, Cream, Salt <li> Protein Packed to fuel you through the day <li> Small specially made curds for a consistently better eating experience <li> rBST Free (No significant difference has been shown between milk derived from rBST<li>treated cows and non<li>rBST<li>treated cows), Pasteurized, Grade A Milk – Live Cultures – Kosher – Gluten Free <li> Only Daisy Cottage Cheese Will Do!

    Daisy Cottage Cheese, 24 Ounce
    Weekly Special
    Daisy Cottage Cheese, 24 OunceOpen product description
    $6.29 was $7.89$0.26/oz

    Broccoli, 0.56 Pound, $2.12 avg/ea

    Broccoli, 0.56 Pound
    Weekly Special
    Broccoli, 0.56 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $2.12 avg/ea was $2.68 avg/ea$3.79/lb

    Chobani Greek Non Fat Yogurt, Strawberry , 5.3 Ounce, $2.29

    <ul> <li>Non-Fat</li> <li>Only Natural Ingredients</li> <li>No GMO Ingredients</li> <li>Strawberry on the Bottom</li> <li>0% Milkfat</li> <li>6 Live & Active Cultures</li> <li>Grade A</li> <li>No Fake Fruits</li> <li>No Artificial Flavors</li> <li>No Artificial Sweeteners</li> <li>No Preservatives</li> <li>No Gluten</li> <li>No rBST</li> <li>Keep Refrigerated</li> </ul>

    Chobani Greek Non Fat Yogurt, Strawberry , 5.3 Ounce
    Weekly Special
    Chobani Greek Non Fat Yogurt, Strawberry , 5.3 OunceOpen product description
    $2.29 was $2.89$0.43/oz

    Hawaiian Sun Orange Passion, Cans (Pack of 6), 69 Ounce, $4.29

    <ul> <li>From concentrate with other natural flavor</li> <li>Non carbonated</li> </ul>

    Hawaiian Sun Orange Passion, Cans (Pack of 6), 69 Ounce
    Weekly Special
    Hawaiian Sun Orange Passion, Cans (Pack of 6), 69 OunceOpen product description
    $4.29 was $6.19$0.06/oz

    Foster Farms Chicken Thighs, Value Pack, 5 Pound, $18.45 avg/ea

    Value Pack (Average 5 lbs.)

    Foster Farms Chicken Thighs, Value Pack, 5 Pound
    Foster Farms Chicken Thighs, Value Pack, 5 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $18.45 avg/ea$3.69/lb

    Kraft Fine Shredded Parmesan Cheese, 6 Ounce, $4.39

    <ul> <li>One 6 oz. bag of Kraft Finely Shredded Natural Parmesan Shredded Cheese.</li> <li>Kraft Finely Shredded Natural Parmesan Shredded Cheese is backed by years of cheese-making experience.</li> <li>Every batch of Kraft cheese starts with fresh milk for creamy flavor.</li> <li>Say yes to the rich cheese taste you and your family will love.</li> <li>Shredded cheese sprinkles evenly and melts easily.</li> <li>Enhance your next meal with this Kraft Finely Shredded Natural Parmesan Shredded Cheese. </li> <li>Resealable bag helps lock in flavor.</li> </ul>

    Kraft Fine Shredded Parmesan Cheese, 6 Ounce
    Weekly Special
    Kraft Fine Shredded Parmesan Cheese, 6 OunceOpen product description
    $4.39 was $6.79$0.73/oz

    Hawaiian Maid Eggs, Large, 18 Each, $11.79

    <ul> <li>Grade A</li> <li>Local</li> </ul>

    Hawaiian Maid Eggs, Large, 18 Each
    Weekly Special
    Hawaiian Maid Eggs, Large, 18 EachOpen product description
    $11.79 was $12.29$0.66 each

    Doritos Nacho Cheese, 9.25 Ounce, $4.75

    Doritos Nacho Cheese, 9.25 Ounce
    Weekly Special
    Doritos Nacho Cheese, 9.25 OunceOpen product description
    $4.75 was $7.69$0.51/oz

    Chicken Thighs, Boneless & Skinless, 1 Pound, $8.99 avg/ea

    Chicken Thighs, Boneless & Skinless, 1 Pound
    Chicken Thighs, Boneless & Skinless, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $8.99 avg/ea$8.99/lb

    Sara Lee Ball Park Hot Dog Buns, 13 Ounce, $4.89

    <ul> <li>Sara Lee Ball Park Hot Dog Buns, 8 Count</li> <li>An American Favorite.</li> <li>Freshly Baked.</li> <li>1 Bun Per Serving.</li> <li>140 calories.</li> <li>No high fructose corn syrup.</li> <li>0 grams saturated fats.</li> <li>4 grams total sugar.</li> <li>270 mg Sodium</li> </ul>

    Sara Lee Ball Park Hot Dog Buns, 13 Ounce
    Weekly Special
    Sara Lee Ball Park Hot Dog Buns, 13 OunceOpen product description
    $4.89 was $7.39$0.38/oz

    Challenge Butter, Salted , 16 Ounce, $7.89

    <ul> <li>Made with Milk from cows not treated with rBST</li> <li>First Quality</li> <li>Grade AA</li> <li>Perishable, Keep refrigerated</li> <li>A Tradition of Quality</li> <li>Churned daily from pasteurized sweet cream</li> </ul>

    Challenge Butter, Salted , 16 Ounce
    Weekly Special
    Challenge Butter, Salted , 16 OunceOpen product description
    $7.89 was $9.99$0.49/oz

    Japanese Cucumber, Local, 0.44 Pound, $1.76 avg/ea

    Approx. 0.4 lb per cucumber

    Japanese Cucumber, Local, 0.44 Pound
    Weekly Special
    Japanese Cucumber, Local, 0.44 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $1.76 avg/ea was $1.93 avg/ea$3.99/lb

    Campbell's Chicken Noodle Soup, 10.75 Ounce, $2.79

    Campbell's Condensed Soup, Chicken Noodle

    Campbell's Chicken Noodle Soup, 10.75 Ounce
    Weekly Special
    Campbell's Chicken Noodle Soup, 10.75 OunceOpen product description
    $2.79 was $3.79$0.26/oz

    Watermelon, Sliced (1.5 lbs), 1 Each, $4.59

    Watermelon, Sliced (1.5 lbs), 1 Each
    Weekly Special
    Watermelon, Sliced (1.5 lbs), 1 EachOpen product description
    $4.59 was $4.99

    Lay's Wavy Chips, Original, 7.75 Ounce, $3.75

    <ul> <li>Easy to carry, easy to store, and easy to pack.</li> <li>Enjoy with lunch or as a snack, at work, home, or on the go.</li> <li>Guaranteed Fresh.</li> </ul>

    Lay's Wavy Chips, Original, 7.75 Ounce
    Weekly Special
    Lay's Wavy Chips, Original, 7.75 OunceOpen product description
    $3.75 was $6.49$0.48/oz

    Yoplait Original, Blueberry, 6 Ounce, $1.20

    <ul> <li>99% Fat Free</li> <li>Made with Real Fruit</li> </ul>

    Yoplait Original, Blueberry, 6 Ounce
    Weekly Special
    Yoplait Original, Blueberry, 6 OunceOpen product description
    $1.20 was $1.49$0.20/oz

    Certified Angus Beef USDA Choice Stew Meat, 2.5 Pound, $24.98 avg/ea

    <ul> <li>Average 2.5 lbs.</li> <li>Boneless</li> </ul>

    Certified Angus Beef USDA Choice Stew Meat, 2.5 Pound
    Certified Angus Beef USDA Choice Stew Meat, 2.5 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $24.98 avg/ea$9.99/lb

    Ground Beef, Sirloin, 90/10, 1 Pound, $6.99

    Ground Beef, Sirloin, 90/10, 1 Pound
    Weekly Special
    Ground Beef, Sirloin, 90/10, 1 PoundOpen product description
    $6.99 was $8.99$6.99/lb

    Dole Frozen Mango Chunks, 16 Ounce, $7.89

    <ul> <li>GREAT FOR SMOOTHIES: DOLE Mango Chunks are great-tasting fruit that is just as nutritious as fresh and available all year long. The best smoothies start frozen, so start with the best nature has to offer.</li> <li>GLUTEN FREE: DOLE Mango Chunks are an Excellent source of Vitamins A & C, non-GMO, and are just as nutritious as fresh fruit. They're gluten free and are great for snacking and smoothies.</li> <li>DELICIOUS MANGO: With Dole's frozen mango products, you can have delicious mango anytime. For a snack with delicious mango try DOLE Frozen Mango Chunks.</li> <li>HEALTHY SNACKS AND JUICES: From packaged shelf stable fruit, to dried fruit, fruit juices, and frozen fruit, Dole is a world leader in growing, sourcing, distributing, and marketing packaged fruit and healthy snacks to brighten your day.</li> <li>REFRESHING FLAVOR: Try the refreshing bright flavor of Dole's packed fruit, fruit juice, and other pantry staples in all your favorite recipes!</li> </ul>

    Dole Frozen Mango Chunks, 16 Ounce
    Weekly Special
    Dole Frozen Mango Chunks, 16 OunceOpen product description
    $7.89 was $8.99$0.49/oz

    Hunt's Tomatoes Paste, 6 Ounce, $2.59

    <ul> <li>100% Natural</li> <li>Non GMO Verified</li> </ul>

    Hunt's Tomatoes Paste, 6 Ounce
    Hunt's Tomatoes Paste, 6 OunceOpen product description
    $2.59$0.43/oz

    King's Hawaiian Sweet Rolls, 12 Ounce, $6.79

    <ul> <li>Bag contains 12 sweet dinner rolls</li> <li>Original Hawaiian Recipe</li> <li>No High Fructose Corn Syrup</li> <li>No Artificial Dyes</li> <li>No Trans Fat</li> </ul>

    King's Hawaiian Sweet Rolls, 12 Ounce
    Weekly Special
    King's Hawaiian Sweet Rolls, 12 OunceOpen product description
    $6.79 was $8.49$0.57/oz

    Taro Brand Bean Sprout, Local , 10 Ounce, $2.99

    Taro Brand Bean Sprout, Local , 10 Ounce
    Weekly Special
    Taro Brand Bean Sprout, Local , 10 OunceOpen product description
    $2.99 was $3.59$0.30/oz

    Scott Paper Towel, Choose-A-Size, 6 Each, $12.29

    <ul> <li>Contains 6 mega rolls </li> <li>11 Regular Rolls (102 sheets per roll).</li> <li>Rapid Ridges clean up messes fast.</li> <li>More for Less Guarantee ensures your satisfaction.</li> <li>Get more sheets per dollar vs. the leading brand 55 ct. roll 5.9” sheet size.</li> <li>Absorbs faster than the leading value brand.</li> <li>Choose<li>A<li>Sheet paper towel sheets = 11.0 inches x 5.9 inches.</li> <li>Skip the store and have Scott brand paper towels delivered.</li> </ul>

    Scott Paper Towel, Choose-A-Size, 6 Each
    Weekly Special
    Scott Paper Towel, Choose-A-Size, 6 EachOpen product description
    $12.29 was $16.79$2.05 each

    Maika`i Original Roasted Seaweed, 3 Each, $1.99

    Organic Roasted Seaweed - We dry and roast sheets of seaweed – also known in Asia as nori – in sesame oil and salt to create our Maika’i Roasted Seaweed Snacks. We are proud that our Organic Roasted Seaweed is Non-GMO, Kosher, with no MSG, no trans fats, no cholesterol, and no artificial flavors or sweeteners.

    Maika`i Original Roasted Seaweed, 3 Each
    Weekly Special
    Maika`i Original Roasted Seaweed, 3 EachOpen product description
    $1.99 was $2.49$0.66 each
Eat With Us
Takeout

Freshly Prepared Food

Hawaii’s unique food culture and history is shared at four prepared food venues, Poke, Local Plates, Rice and the Bake Shop.

 

Freshly Prepared Food Selections

    Ahi Poke, Fresh Spicy Ahi, 1 Pound, $27.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Ahi Poke, Fresh Spicy Ahi, 1 Pound
    Ahi Poke, Fresh Spicy Ahi, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $27.99/lb$27.99/lb

    Flatbread - Hapa, 1 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Hapa, 1 Each
    Flatbread - Hapa, 1 EachOpen product description
    $5.99

    Flatbread - Hawaiian Meat Lovers, 1 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Hawaiian Meat Lovers, 1 Each
    Flatbread - Hawaiian Meat Lovers, 1 EachOpen product description
    $5.99

    Portuguese Sausage, Egg, and Avocado Musubi, 4 Ounce, $3.99

    Portuguese Sausage, Egg, and Avocado Musubi, 4 Ounce
    Portuguese Sausage, Egg, and Avocado Musubi, 4 OunceOpen product description
    $3.99$1.00/oz

    Bowl - Local Kine, 1 Each, $10.99

    Spam, Portuguese sausage, egg, carrot, sweet onion, peas, secret sauce, green onion, furikake.

    Bowl - Local Kine, 1 Each
    Bowl - Local Kine, 1 EachOpen product description
    $10.99

    Shrimp Kim Chee Poke, 1 Pound, $13.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Shrimp Kim Chee Poke, 1 Pound
    Shrimp Kim Chee Poke, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $13.99/lb$13.99/lb

    Furikake Onigiri, 4 Ounce, $2.19

    Furikake Onigiri, 4 Ounce
    Furikake Onigiri, 4 OunceOpen product description
    $2.19$0.55/oz

    Fresh Hawaiian Style Ahi Poke, 1 Pound, $27.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Fresh Hawaiian Style Ahi Poke, 1 Pound
    Fresh Hawaiian Style Ahi Poke, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $27.99/lb$27.99/lb

    Chow Mein Noodles, 3.5 Ounce, $5.99

    Chow Mein Noodles, 3.5 Ounce
    Chow Mein Noodles, 3.5 OunceOpen product description
    $5.99$1.71/oz

    Musubi Pack - Mandoo, 1 Each, $6.99

    Musubi Pack - Mandoo, 1 Each
    Musubi Pack - Mandoo, 1 EachOpen product description
    $6.99

    Flatbread - Margherita, 20 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Margherita, 20 Each
    Flatbread - Margherita, 20 EachOpen product description
    $5.99$0.30 each

    Musubi Pack - Roast Pork, 1 Each, $7.79

    Musubi Pack - Roast Pork, 1 Each
    Musubi Pack - Roast Pork, 1 EachOpen product description
    $7.79

    Musubi Pack - Sampler, 1 Each, $6.99

    Musubi Pack - Sampler, 1 Each
    Musubi Pack - Sampler, 1 EachOpen product description
    $6.99

    Chow Fun Noodles, 3.5 Ounce, $5.99

    Chow Fun Noodles, 3.5 Ounce
    Chow Fun Noodles, 3.5 OunceOpen product description
    $5.99$1.71/oz

    Hawaiian Style Imitation Crab Poke, 1 Pound, $7.29/lb

    Hawaiian Style Imitation Crab Poke, 1 Pound
    Hawaiian Style Imitation Crab Poke, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $7.29/lb$7.29/lb

    Konbu Onigiri, 4 Ounce, $2.49

    Konbu Onigiri, 4 Ounce
    Konbu Onigiri, 4 OunceOpen product description
    $2.49$0.62/oz

    Bowl - Chinatown, 1 Each, $10.99

    Char siu pork, edamame, chinatown greens, bean sprouts, cilantro, ginger scallion sauce.

    Bowl - Chinatown, 1 Each
    Bowl - Chinatown, 1 EachOpen product description
    $10.99

    Bowl - Seoul Style, 1 Each, $10.99

    Bulgogi beef, kim chee, bean sprouts, carrot, awesaam sauce, fried egg, green onion, seasame seeds.

    Bowl - Seoul Style, 1 Each
    Bowl - Seoul Style, 1 EachOpen product description
    $10.99

    Musubi Pack - Ebi Fry, 1 Each, $6.99

    Musubi Pack - Ebi Fry, 1 Each
    Musubi Pack - Ebi Fry, 1 EachOpen product description
    $6.99

    Flatbread - Four Cheese Lovers, 1 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Four Cheese Lovers, 1 Each
    Flatbread - Four Cheese Lovers, 1 EachOpen product description
    $5.99

    Salmon Wakame Onigiri, 7 Ounce, $2.49

    Salmon Wakame Onigiri, 7 Ounce
    Salmon Wakame Onigiri, 7 OunceOpen product description
    $2.49$0.36/oz

    Kim Bap Onigiri, 7 Ounce, $2.49

    Kim Bap Onigiri, 7 Ounce
    Kim Bap Onigiri, 7 OunceOpen product description
    $2.49$0.36/oz

    Baby Cooked Scallops Poke, 1 Pound, $17.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Baby Cooked Scallops Poke, 1 Pound
    Baby Cooked Scallops Poke, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $17.99/lb$17.99/lb

    Seaweed Salad, 1 Pound, $9.99/lb

    Pre Frozen. Contains Egg, Nuts, Wheat and Soy.

    Seaweed Salad, 1 Pound
    Seaweed Salad, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $9.99/lb$9.99/lb

    Fresh Shoyu Ahi Poke, 1 Pound, $27.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Fresh Shoyu Ahi Poke, 1 Pound
    Fresh Shoyu Ahi Poke, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $27.99/lb$27.99/lb

    Musubi Pack - Karaage Chicken, 7 Each, $6.99

    Musubi Pack - Karaage Chicken, 7 Each
    Musubi Pack - Karaage Chicken, 7 EachOpen product description
    $6.99$1.00 each

    Flatbread - Huli Huli Chicken, 1 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Huli Huli Chicken, 1 Each
    Flatbread - Huli Huli Chicken, 1 EachOpen product description
    $5.99

    Musubi, Portuguese Sausage and Egg, 1 Ounce, $3.49

    Musubi, Portuguese Sausage and Egg, 1 Ounce
    Musubi, Portuguese Sausage and Egg, 1 OunceOpen product description
    $3.49$3.49/oz

    Char Siu Pork, 1 Ounce, $6.99

    Char Siu Pork, 1 Ounce
    Char Siu Pork, 1 OunceOpen product description
    $6.99$6.99/oz

    Flatbread - Farm To Pizza, 1 Each, $5.99

    Per Slice

    Flatbread - Farm To Pizza, 1 Each
    Flatbread - Farm To Pizza, 1 EachOpen product description
    $5.99

    Ahi Poke, Fresh Spicy Ahi, 1 Pound, $27.99/lb

    <br> Please let us know how much poke you would like in the notes at the checkout page.</br> <br></br> Size Options: <ul> <li>1/4 Pound</li> <li>1/2 Pound</li> <li>3/4 Pound</li> <li>1 Pound</li> </ul>

    Ahi Poke, Fresh Spicy Ahi, 1 Pound
    Ahi Poke, Fresh Spicy Ahi, 1 PoundOpen product description
    Final cost based on weight
    $27.99/lb$27.99/lb

PIKO KITCHEN + BAR

Come for pau hana and enjoy familiar Hawaii-style comfort food, drinks, flavors, and service filled with aloha – inside, outside, or at our bar.  

 

‘OLILI WAIKIKI

Located inside Waikiki Market, ʻOlili serves contemporary cuisine rooted in the traditions and tastes of Hawaii that we know and love.

Departments

Fruit & Vegetables

Liquor & Spirits

Meat & Seafood